Dřevěné palety

, ,

Kdo by neznal dřevěné palety. Někdy se stává, že v dětské dílně máme problém s materiálem. Máme ho málo a nemáme zrovna za domem žádný vhodný obchod či hobbymarket. A navíc je materiál (obzvláště dřevo), ve větším množství poměrně drahý. Přitom například dřevěné latě se dají poměrně dobře „těžit“ z různého odpadu či staršího nábytku. Skvělé jsou také například dřevěné palety.

Jasně, že k dřevěným paletám se nedostane každý, ale někdy ta možnost je a pokud se nejedná o palety EUR tak je vlastně problém, co s nimi a většinou končí na skládce nebo v kamnech. Pokud tedy na nějaké takové palety narazíte, máte možnost je získat a někde je alespoň z části rozebrat, neváhejte.

Jak již bylo řečeno, nebavíme se tady samozřejmě o paletách EUR, které jsou zálohované a jen tak je tedy zadarmo nikde neseženete, ale o takových těch vylehčených verzích rozměru 800×1200 cm nebo nějakých menších mutacích určených více méně na jedno použití.

Samozřejmě, že ne každý má doma podmínky na demontáž palet. Pokud ovšem máte za domem či chatou zahradu s nějakým vhodným pracovním prostorem, či zahradu ve školce, dovedu si krásně představit, že s dětmi nějaká ta prkýnka z palet snadno získáte.

Co se nářadí týče, stačit by mělo obyčejné kladivo, případně kladivo tesařské, kleště štípačky, pilka a pokud je po ruce, tak nějaké menší páčidlo. Některá prkýnka lze z palety vyklepnout velmi snadno. Jiným je potřeba pomoci, případně je rovnou uříznout. Pak již stačí jen vyklepnou či vypáčit staré hřebíky a prkýnko je na světě.

Celou dřevěnou paletu se vám s dětmi asi rozložit nepodaří. I tak lze však získat zajímavý materiál, a navíc procvičit práci s kladivem, řezání pilou i vytahování hřebíků pomocí kleští. A ze zbytku palety si můžete udělat třeba ohýnek, a opéct buřty.

Malý kutil / nářadí pro děti / dílna pro děti

Novinky z Malého Kutila

ZDE možnost k přihlášení odběru pravidelných zpráv o dění u Malého kutila.

To se může hodit...

Zásady ochrany osobních údajů.