Fotky pro knihu, web a e-obchod Malý kutil

, , ,

Fotky pro knihu

Již když jsem začal pracovat na knize, měl jsem jasnou představu o její struktuře, o grafické úpravě a samozřejmě i o podobě a stylu fotografií v knížce použitých. Chtěl jsem, aby kniha Malý kutil – polytechnika pro předškolní děti působila moderně, nevypadal přímo dětsky (protože je určena napřed dospělým, pak až dětem), byla barevná a vytištěná na kvalitním papíře. Do jaké míry se mi to společně s grafikem povedlo, posoudíte jistě sami.

Já jsem mimo jiné profesí i fotograf (www.foto-pavelcik.cz), což byla samozřejmě v daném případě velká výhoda. Jednak si troufám tvrdit, že umím fotky za daných okolností vcelku obstojně vyfotit.  Jednak jsem měl jasnou představu, kterou jsem mohl sám realizoval. A jednak jsem si měl fotky i čím a kde vyfotit. No a samozřejmě jsem tím taky dost ušetřil. 🙂

Do knihy jsem potřeboval několik tipů fotografií:

  • V závislosti na obsahu knížky bylo potřeba vyfotit jednotlivé druhy nářadí, jejich typické znaky a aktivity, které se s nářadím vykonávají
  • Bylo potřeba pořídit fotografie všech popisovaných výrobků. Některé výrobky bylo potřeba pro nafocení znova vyrobit, většinu mám však trvale uloženou ve svém kutilském archivu
  • Bylo potřeba nafotit ilustrační fotografie dětí s rodiči při práci

Většinu nářadí na fotografování mi ochotně zapůjčilo RKC Paleček. V knížce je tedy zvěčněno autentické nářadí, nářadí které jsem používal i ve svém kutilském kroužku. V Palečku jsme po dohodě s dětmi i rodiči nafotily i ilustrační fotky pořízené přímo při jedné hodině kutění. S mnoha fotografiemi mi pak pomohl i kamarád a kolega kutil Fanda od nás z domu, který se mnou ochotně celý den fotil jednotlivé aktivity v mém malém sklepním ateliéru. Všem za spolupráci vřele ještě jednou děkuji!

Fotky pro web

Později, při tvorbě webových stránek, se mi již hotové fotky do knížky moc hodily. Mnoho jsem jich použil i na webu, tak aby stránky pěkně korespondovaly s vizuální podobou knihy.

Produkty pro e-shop

Na focení obrázků do knížky po čase plynule navázalo i focení fotografií pro můj související a původně neplánovaný e-obchod s nářadím vhodným pro děti. Zde bylo potřeba vyfotit všechny nabízené produkty (některé z více stran). Vše jsem realizoval v jednotném stylu na pozadí běžného kartonu.

Opět je zde k nezaplacení možnost nafotit si fotografie sám ve svém malé ateliéru. Práce se tím neskutečně zrychlí a zjednoduší. Celý e-obchod je tak o hodně flexibilnější při zavádění novinek. Nedovedu si představit (nebo vlastně asi spíš dovedu), jak by to asi probíhalo, pokud bych focení produktů do e-obchodu někomu zadával. Jinak jak fotím produkty pro jiné zákazníky se můžete podívat třeba zde.

Malý kutil / nářadí pro děti / dílna pro děti

Novinky z Malého Kutila

ZDE možnost k přihlášení odběru pravidelných zpráv o dění u Malého kutila.

To se může hodit...

Zásady ochrany osobních údajů.