Dětský ponk neboli pracovní stůl pro předškoláky

, , ,

Konečně je tady pořádný dětský ponk (pracovní stůl) ponk, určený přímo pro předškoláky! Po několika pokusech se snad již konečně našel výrobce, který by je chtěl a mohl vyrábět. Je s podivem, že tento typ stolku zatím na trhu není, a to i přesto, že jsou k dispozici jiné +/- vhodné stoly jen určené pro dospěláky.

Tento dětský pracovní stůl byl vyvinut ve spolupráci Malého kutila s tradičním českým výrobcem kvalitních hoblic a hoblíků Pinie Lubná. Stůl je tak kompletně vyráběn v České republice.

Popis ponku (pracovního stolu) pro malé kutily

Jde o robustní ponk (pracovní stůl) určený a vyvinutý přímo pro malé kutily – předškoláky. Stůl je určen do školek, rodinných a mateřských center, DDM, ale i přímo do domácností. Pomáhá vytvářet připravené prostředí pro děti se zájme o práci se skutečným funkčním nářadím. Velikost pracovní desky je 60 x 100 cm nebo 60 x 60 cm, výška ponku od země je 55 cm. Stůl je vyroben z kvalitního bukového dřeva. Jeho váha (32 kg respektive 20 kg) a tuhá robustní konstrukce zajišťuje potřebnou stabilitu při práci. Pracovní deska je vyrobena z bukové spárovky tloušťky 4 cm a má zaoblené hrany.

Dětský kutilský pracovní stůl (ponk) 60 x 100 x 55 cm + upínací svěrák + kufřík s nářadím Malý kutil

Pracovní deska 100 x 60 x 4 cm, výška stolu 55 cm.

Dětský kutilský pracovní ponk 60 x 60 x 55 cm + upínací svěrák + kufřík s nářadím Malý kutil

Dětský kutilský pracovní ponk 60 x 60 x 55 cm + upínací svěrák + kufřík s nářadím Malý kutil

Pracovní deska má osazení 5 cm a je tedy vhodná pro použití upínacího svěráku i různých druhů truhlářských svěrek ze sortimentu e-obchodu Malý kutil (ale samozřejmě i jakýchkoli jiných). Na stůl lze tak připnou a opět odepnout přímo vhodný svěrák anebo například pokosnici, případně i přímo samotný materiál (dřevěná lať, hranol, profilová lišta atd.). K tomuto pracovnímu ponku je jako volitelné příslušenství nabízena i spodní odkládací deska.

Lať připnutá dvěma svěrkami na dětský kutilský pracovní stůl 60 x 60 x 55 cm

Dětský kutilský pracovní stůl 60 x 60 x 55 cm / užití truhlářských svěrek

Stůl je vybaven jednou stavitelnou nohou, což umožňuje jeho pevné usazení i na ne zcela rovné podlaze. Ponk je určen pro současnou práci čtyř, respektive dvou kutilů předškoláků. Stůl je určen pro používání v interiéru.

Dětský kutilský pracovní stůl - stavitelná noha

Dětský kutilský pracovní stůl – stavitelná noha

Dětský kutilský pracovní ponk - zaoblené hrany pracovní desky

Dětský kutilský pracovní ponk – zaoblené hrany pracovní desky

Z čeho se skládá

Tento dětský ponk (pracovní kutilsky stůl) je dodáván v rozloženém stavu. Rám stolu je sepnut osmi šrouby M12 s křídlovými maticemi. Jeho montáž je velmi jednoduchá a jistě ji zvládnete i společně s dětmi.

Balení obsahuje:
Všechny dřevěné části stolu
Sadu spojovacích kolíčků
8x šroub M12 + křídlová matka + 16x podložka
4x spojovací úhelník pro připevnění stolové desky + 16x vrut
Návod k sestavení stolu

Balení neobsahuje:
Stranový klíč velikosti 19

Volitelné příslušenství:
Spodní odkládací deska (není součástí balení)

Nesestavený dětský kutilský pracovní stůl (ponk) 60 x 100 x 55 cm

Nesestavený dětský kutilský pracovní stůl (ponk) 60 x 100 x 55 cm

Cena

Snažili jsme se vyrobit stůl, který bude dle našich představ a zkušeností vhodný pro předškoláky. Stůl více méně konstruovaný tzv. „bez kompromisů“. Cena stolku tak není zrovna nízká, ale vzhledem k provedení a použitému materiálu (bukové dřevo) je myslím zcela přiměřená. Jedná se zatím o více méně kusovou výrobu na zakázku v ČR. Cena samozřejmě zahrnuje i jistý obchodní rabat. Nikdo z nás nepracuje v zaměstnání zadarmo, a i to je potřeba samozřejmě v ceně tohoto pracovního ponku zohlednit. Věříme, že se stolek bude líbit a dětem se na něm bude s nářadím dobře pracovat.

Aktuální ceny obou dětských pracovních stolů naleznete přímo v e-obchodě Malý kutil.

Malý kutil / nářadí pro děti / dílna pro děti

Novinky z Malého Kutila

ZDE možnost k přihlášení odběru pravidelných zpráv o dění u Malého kutila.

To se může hodit...

Zásady ochrany osobních údajů.